Rota-1.jpg_Rota-2.jpg_Rota-3.jpg

_

_

Dünden Bugüne Fotoğrafın Yönünü Belirleyen Firma Rota Fotoğraf

Uzun yıllar önce hobi ve profesyonel olarak fotoğrafa gönül veren fotoğraf sanatçısı Enes ŞEN tarafından fotoğraf sektöründeki ihtiyaçların çokluğu ama bu ihtiyaçlara ulaşmanın zorluğunu görerek
1 Nisan 2009 tarihinde fotoğrafçılar çarşısı olan Hayyam Çarşısında “Rota Fotoğraf” ın temellerini attı.

Fotoğrafa ve fotoğraf sektörüne yön göstermeyi amaçlayan Rota Fotoğraf sektörde yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemeye başladı. Bu süreçte hep ilerisini düşünen Rota Fotoğraf tanınmış sektörün lider markaları ile satış noktası ve bayilik anlaşmaları yaparak (Olympus, Manfrotto, Zhiyun, Saramonic, B+W vb.) hem marka hem de müşteri portföylesini genişletti.

2014 yılında Enes bey’in eşi Ayla ŞEN hanım ve Zoom ithalatı firmasının ekip üyelerinden fotoğraf sektörünün bilinen isimlerinden Serkan AKBEY ‘in Rota Fotoğraf’a dahil olması ile satış ve destek olarak büyümeye devam etti.

Fotoğraf makinelerinin teknik servis işlerinin önemini gören Rota Fotoğraf olarak 2019 yılı başında yılların tecrübeli ve genç yeteneği Erhan UYAR ‘ın ekibe katılmasıyla Rota Teknik Servis açtık ve tüm marka model fotoğraf makinesi ve lenslerinin tamir ve bakım hizmetlerini sunmaya başladık.

Ve şimdi…

Geleceğe YÖN vermeye devam ediyoruz.

Rota Fotoğraf Ailesi